International 100% Renewable Energy Conference

ARSLAN ÇAĞLAYAN GÜREL

ARSLAN ÇAĞLAYAN GÜREL

Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak; Isı Pompaları

 

Biyografi

1983 yılı İzmir doğumludur. 2006 yılı Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimini, 2015 yılında İzmir Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

2007 – 2014 yılları arasında Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘de sırasıyla; Servis Mühendisi, Ege Bölge Müdürü, Batı Anadolu Satış Müdürü ve Türkiye Projeler Satış Müdürü olarak görev aldı, 2014 yılı itibariyle de Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri Sanayi Ticaret A.Ş. ‘de Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 30. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği yanısıra, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi bünyelerindeki komisyonlarda özellikle Isı Pompası ürünleri hakkında çalışmalarını devam ettirmektedir. Pandemi süreci içerisinde, çeşitli sektör dernekleri ile beraber Makina Mühendisleri Odası bünyesinde kurulan İklimlendirme Teknik Kurulu’nda da görev yapmaktadır.

Daikin Türkiye bünyesinde İç Eğitmen olarak çeşitli eğitimler vermekte olan Gürel; üniversiteler, belediyeler ve resmi kuruluşlarda da ağırlıklı olarak Isı Pompaları, Enerji Verimliliği ve Enerji Etkin Binalar konularında eğitimler vermektedir.